Селекторот доби прекрасен подарок од играчите за роденден (Фото)

Во пресрет на Европското првенство и последниот тест дуел со Казахстан (во петок 17:00 часот), селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, го прослави својот 45. роденден.

Неговите избраници, нашите херои, му приредија прекрасно изненадување и му подарија вреден подарок.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.