Само искусни возачи го знаат овој трик

Доаѓаат постудени денови, а со нив и поголема можност за замаглување на стаклата. Во некои ситуации, ова може да биде многу опасно, затоа даваме совети како да ги одмаглите што е можно побрзо и генерално да го ублажите или спречите замаглувањето на прозорците.

За да ги одмаглите прозорците со класичен метод, потребни ни се десет минути ако не и повеќе. Но, постои побрз начин.

Во зима, важно е да се намалат изворите на влага во возилото, така што снегот и дождот од чевлите и облеката да не се внесуваат во возилото, а теписите да не се навлажнуваат.

Еден млад човек успеа да го најде најбрзиот начин за одмаздување на неговиот канал на Јутјуб преку серија експерименти, а еве ги четирите чекори:

1.Поставете го греењето на максимум; 2. Вклучете ја климата; 3. Исклучете ја опцијата за внатрешна циркулација на воздухот; 4. Отворете ги прозорците накратко.

Ќе ви ги одмаглaт прозорците за рекордно време.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.