САМО ЗА СКОПЈАНИ! Смеса од три состојки со која ќе се спасите од комарците!

Со жешките денови, во домовите имаме наезда на разни инсекти – муви, бубашваби и комарци… Иако се чини дека е многу тешко да се решите од овој проблем, сепак не чекајте градот да испрска против нив, туку направете нешто со што ќе се заштитите самите, а притоа нема да потрошите ниту денар.

Потребно ви е:

-половина шолја растително масло
-половина шолја некој шампон
-половина шолја оцет

Подготовка:

Сите состојки додадете ги во спреј боца и добро промешајте, а потоа попрскајте во разни површини во вашиот дом. Мешавината не е токсична и сигурна е за користење околу децата и куќните миленици, а притоа е многу ефикасна против било кои инсекти.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.