Руските служби “потфрлија”: Еве што му се случи на рускиот претседател во Кремљ

Сајбер-напa д беше забележан во кол-центарот на “Директната линија” со рускиот претседател Владимир Путин.

H aпaдот е одбиен, соопшти водителката која ја водеше емисијата во живо.

Путин околу 11 часот започна да одговара на прашањата на граѓаните, а емисијата траеше 4 часа. Традиционалната “Директна линија” се одржува по 17-ти пат, а на адресата на Кремљ пристигнаа илјадници прашања поврзани со здравството, образованието, надворешната политика…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.