Роналдо се поднови со нов “ѕвep” автомобил вреден 9 милиони евpa, како и нова јахта од 6 милиони евpa (Фото)

Станува збор за Bugatti Centodieca, кој чини околу девет милиони евра, а во светот има само десет примероци од овој суперавтомобил.

Покрај тоа, оној што го купи Португалецот ќе биде уникатен, бидејќи тој побарал некои измени за да се прилагоди на неговите потреби. Купувањето е веќе договорено, а автомобилот ќе му биде доставен на крајот на годината.

Роналдо има осум Ферари во колекцијата, неколку Ролс Ројс, БМВ и Мекларен, како и Бугати Хирон, кој послужи како основа за моделот Centodieci, кој е полесен за 20 килограми.

Пред само две недели, Роналдо се пофали со нова луксузна јахта за која платил шест милиони евра. Јахтата има пет кабини, шест купатила, две простории за релаксација, голема трпезарија, кујна и простор за одмор . Тој веќе пловел по италијанскиот брег со семејството и има намера таму да го помине одморот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.