РК Прилеп донесе уште еден Грузиец во своите редови

РК Прилеп донесе уште еден грузиски ракометар во своите редови.

Станува збор за Уча Гамзардија, инаку репрезентативец на Грузија, кој својот деби настап во дресот на Прилеп го имаше викендов на гостувањето во Струга.

Уча постигна 2 погодоци против стружани, а игра на позиција лево крило. Грузиецот има 32 години, а во редовите на Прилеп ќе игра со уште двајца свои сонародници, тренерот и играч Реваз Чантурија и Гавашелишвил Мириани.

Минатата година боите на Прилеп ги бранеше и Рустамов Казеин, кој сезонава настапува во редовите на РК Охрид.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.