РК Прилеп доби големо зacилyвање на голманската позициja: Гpyзиецот Цинцадѕе доаѓа во Прилеп

Ракометниот клуб Прилеп од денес е засилен со уште еден ракометар. Станува збор за грузиски интернационалец кој настапува на голманската позиција.

Цинцадѕе е стандарден репрезентативец на својата земја за која има запишано 77 настапи. Во Прилеп доаѓа од екипата на Сту-Имеди, Грузија.

Цинцадзе ќе претставува големо засилување за Прилеп кој предводен од Кузманоски амбициозно влегува во новата сезона од Супер лигата.

Цинцадѕе е второто засулување на Прилеп за престојната сезона во Супер Лигата. Да му посакаме добредојде на новиот член на Рк Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.