РК Прилеп го продолжи договорот со најдобриот дефанзивец во своите редови

Eкипата на РК Прилеп го обезбеди опстанокот во Супер лигата уште минатиот викенд, а вчера со убедлива победа против Голден Арт, го освои третото место во плеј-аут разигрувањето.

Ова беше одлична вест за сите ракометни вљубеници во градот под Марковите Кули, кои и наредната сезона ќе гледаат прволигашки ракомет.

Веќе денеска пристигнува нова добра вест од клубот. Имено, одличниот дефанзивец, Филип Велески, ја продолжува соработката со клубот, и ќе ги брани боите на Прилеп и идната сезона.

Одличен во одбраната, по потреба ефективен и во нападот. Искусниот играч кој може да игра на повеќе позиции повторно ќе е непробивлив столб на прилерската одбрана.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.