Ривалството ставено на страна: “Мајмуни” донираа за член на “Чкембари” , чиј дом беше опожарен (Фото)

И покрај големото ривалство со децении, од навивачката група “Мајмуни” го тргнаа фудбалот и навивањето на страна и направија убав човечки гест за пример.

Мајмуни вчера одржаа состанок во клубските простории на Победа и донираа за член на Чкембари, чиј дом беше опожарен.

Секој кој е во можност да донира за обновување на домот на Андреј Петровски, тоа може да го стори со паричен прилог на Трансакциската сметка:

200003791663062 – Стопанска Банка АД Скопје
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.