Речиси секојдневна појва: Облаци од чад под Маркови Кули секојдневно ги тpyjaт прилепчани (Фото)

Речиси секојдневна слика од регионот на Дабница во Прилеп. Црни облаци од чад се издигаат над градот и ги тpyjaт прилепчани.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.