Репертоар на прилепскиот театар “Војдан Чернодрински”

Репертоар на театарот “Војдан Чернодрински” за оваа недела

Во петок (25.11.2022) со почеток од 19:30 часот – „МИСТЕРИЈА БУФО“ во режија на Андреј Цветановски

Резервации на влезници на тел. 076 442 378
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.