Репертоар на прилепскиот народен театар “Војдан Чернодрински”: Две претстави на програмата оваа недела

РЕПЕРТОАР НА ТЕАТАРОТ „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“

ПЕТОК, 23.12.2022 – 19.30 ч. – „ДА ИНСПЕКТОРЕ, претстава со грешки“

САБОТА, 24.12. 2022 – 19.30 ч. – „ДУПЛО ДНО“.

Влезници на тел. бр. – 076 422 378
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.