Репертоар на народниот театар „Војдан Чернодрински“ – Прилеп

Четврток, 09.05.2019, со почеток од 20.00 часот – „Пиреј“, во режија на Љупчо Ѓоргиевски

Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 076 442 378


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.