Репертоар на народниот театар “Војдан Чернодрински” – Прилеп

НУЦК „Марко Цепенков“ – Прилеп Театар „Војдан Чернодрински“.

На репертоарот од прилепскиот театар оваа недела е двојна изведба на претставата “Арапска ноќ”, и тоа во следниве термини:

18.10 2019 (петок), со почеток од 20.00 часот, и

19.10.2019 (сабота), со почеток 20.00 часот.

Претставата е во режија на Зоја Бузалковска.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.