Репертоар на народниот театар “Војдан Чернодрински” – Прилеп

Во ПЕТОК, 20.04.2019, со почеток од 20.00 часот, ќе се одигра претставата „Пиреј“ во режија на Љупчо Ѓоргиевски.

Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 076 442 378.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.