Резултат за верувале или не! Брегалница го совлада Црнилиште со резултат 22:0

Фото/printscreen/gol.mk

Екипите на Брегалница и Ново Црнилиште попладнево се сретнаа во рамките од 16-финалето на фудбалскиот Куп на Македонија, а штипјани успеаа да постигнат дури 22 погодоци.

На градскиот стадион во Штип, Брегалница веќе во првото полувреме водеше со 6:0, а во второто полувреме фудбалерите постигнаа уште 16 погодоци.

Вкупниот резултат на крајот од натпреварот е неверојатни 22:0 за штипјани, резултат со кој Брегалница е првиот клуб кој обезбеди пласман во осминафиналето.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.