Револтиран земјоделец од Росоман ги сече праските со мотopна пила (ВИДЕО)

На Фејсбук се појави видео од човек како ги сече праските. На видеото пишува „Го уништија земјоделието, состојбата во Росоман и околните населени места со праските е толку лоша, понижувачка, јас мислам дека ова е веќе крајно решение“.

Видеото погледнете го ТУКА

“Најубав лек, да не се нервира човек” – вели тој меѓудругото на видеото.

Порталот “Сигнал.мк” пак објави видео како земјоделци од Росоман ги истураат праските покрај патот.

Прилогот погледнете го ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.