Рама пак се шегува – на првите луѓе на ЕУ и Макрон им порача: Поздрав од Источна Македонија (Видео)

На Самитот ЕУ-Западен Балкан кој се одржува во Брисел домаќини беа Шарл Мишел, претседателот на Европскиот совет, Емануел Макрон, првиот човек на Франција и Урсула фон дер Лајен, претседателка на Европската комисија, а присутни на Самитот беа и лидерите од регионот.

Премиерот на Албанија, Еди Рама повторно е во центар на внимание поради неговите зборови кон Мишел.

„Поздрав од Источна Македонија“, му кажа Рама на Мишел, по што сите се изнасмеаа пред фотографирањето.

Видеото може да се погледне ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.