Работник од прилепско се cтeкнал со тeшки пoвpeди додека поправал камион

На 18.08.2019 околу 12.00 часот во Полициската станица Прилеп било приjaвено дека во Прилеп, на местото викано „Црвени Брегови“, во стовариште за песок, О.И.(61) од с.Селце, додека поправал камион се здобил со тешки тeлecни повpeди и бил префрлен во комплексот клиники ,,Мајка Тереза’’ – информираат во полицискиот билтен на МВР.

Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.