Пyтин не смее ниту мyва да го прелета (Видео)

Ополномоштениот претставник фати мува во лет што леташе околу рускиот претседател.

Снимката направена при посетата на рускиот претседател на Далечниот Исток е објавена на интернет.

Ополномоштениот претставник на рускиот претседател во Далекуисточниот федерален округ Јуриј Трутнев уби мува што леташе околу главата на Владимир Путин. Снимката е направена за време на работната посета на претседателот на Далечниот Исток – објави Russia Beyond

„Ниедна мува нема да помине покрај Путин кога е Трутнев тука“, пишува во описот на видеото објавено на „Твитер“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.