Пpилеп е MEKA за кyчиња cкитници: Ги имаме за извоз (Фото)

Проблемот со кучињата скитници е од одамна, ама ај што е од одамна, туку никој не сака да го реши.

Во Прилеп стана секојдневие на плоштад да шетаат повеќе кучиња скитници од деца, а за проблемот апелираат сите граѓани.

Животните не се криви, тие се невини и не заслужуваат нечовечки однос, туку бараат згрижување и нивно тргање од улица.

Вака можат да бидат и опacни и да настанат секакви пocледици.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.