Пpилеп гopи: Moќна нajaва во пpecpeт на пpвиот натпpeвap на Maкедониja (Видео)

Mоќна најава од Прилеп во пресрет на историскиот настап на Македонија на Европското првенство во фудбал

Мартин Пресилски и Петар Јанкоски направија нешто специјално во пресрет на првиот дуел на Македонија против Австрија, кој вечерва се игра во Букурешт.

Љубителите на фудбалот со нетрпение очекуваат нашите херои да истрчаат на теренот и одново да ја израдуваат нацијата.

Погледнете го ова видео кое дополнително ќе го разгори навивачкиот дух во секој еден од вас:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.