Пopaнешниот фудбалep на Интep потпишa за втopoлигашот Ocoгово

Амбициозниот второлигаш Осогово доби големо засилување во новата сезона во името на искусниот Ацо Стојков.

Поранешниот репрезентативец ќе се обиде да му помогне на тимот да ги оствари своите цели оваа сезона во Втората лига Исток иако Осогово не стартуваше како што треба. По првите три кола има три порази.

Стојков има одиграно 42 натпревари за македонската репрезентација. Тој е поранешен играч на Интер, а фудбалскиот пат го однесе во многу клубови како Специја, Партизан, Дебрецин, Арау, а во домашното првенство имаше одлични настапи за Вардар и Работнички.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.