Пуштени во продажба картите за Прилеп Фест 2023

– ПРИЛЕП ФЕСТ објавува дека оваа година на 1ви јуни ќе се одржи седмото издание на фестивалот во салата на Центарот за култура “Maрко Цепенков” во Прилеп. Како минатите така и оваа година Советот на фестивалот ќе ви претстави прекрасни македонски современи песни, испеани од најреномираните македонски и странски пејачи, а напишани од елитата на македонски автори.

Цената на картите е 200 денари, а може да ги резервирате на телефонскиот број 071/497-706 или да ги купите на следниот линк:
https://mktickets.mk/event/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BF-%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82-2023/
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.