Промовирана книгата “Молк пред стиховите” на крушевчанката Ирена Дончева

На 23.03.2024 година – Тодорова сабота, се одржа промоција на стихозбирката „Молк пред стиховите“ на Ирена Дончева, во Спомен куќа „Тодор Проески“, во организација на НУ Центар за култура „Десет Дена Крушевска Република“-Крушево. Промотор на книгата беше Елена Христоска која ја претстави книгата со голема емоција.

Стиховите пред публиката ги пренесе Ана Стојанов,која низ воздишка го читаше секој стих.

Дончева за својата книга вели дека е инспирирана од нејзиното секојдневие и е наменета за сите кои го обожаваат пишаниот збор.

Вечерта беше исполнета со емоции и позитивна енергија, за која што е заслужна и присутна читателската публика.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.