Прогресивниот ЗАПАД изгледа вака: Канада да не претеравте малку?

Твит на денот:

-Ова се пакечиња кои може да ги купите во Ванкувер, Канада.

Можете буквално да одите во продавница во Канада и легално да ги купите овие.

Битно за Аналгинче ти треба рецепта, а ако сакаш да се самоубиеш-државата ти нуди бесплатно да го реализираш тоа
Сè е у реду горе, Канада?
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.