Примитивизам и дивјаштво! Непознати сторители ги испокршиле лизгалките во детскиот парк во населбата “Рид” во Прилеп (ФОТО)

Привитивизам и дивјаштво извршено е ноќеска врз детските реквизити во паркот на Рид – напишаа од Јавното комунално претпријатие “Комуналец” Прилеп на социјалните мрежи., откако непознати сторители ги испокршиле лизгалките кои се наменети за најмалите во овој парк.

-За да се откорне лизгалка од лежиштето потребна е голема сила. Откорнати и искршени се и мостовите пред лизгалките. Украдени се и две железни порти, на третата е извиткана арматурната мрежа. Случајот е пријавен до надлежните органи – пишуваат во реакцијата од ЈКП Комуналец.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.