“Прилеп, 2024год, стари гробишта, арно што плаќаме за одржување на гробните места, замислете ако не плаќавме како ќе беше?!” (ФОТО)

Деновиве на социјалните мрежи граѓани постојано се жалат, за тоа во каква состојба се старите и новите градски гробишта во Прилеп.

Неискосени тревници, канти полни со отпадоци, расфрлан отпад наоколу…. една навистина грда слика која треба час поскоро да се промени.

-Прилеп, 2024 година, стари градски гробишта. Добро е што плаќаме за одржување на гробиштата и на гробните места. Замислете да не плаќавме како ќе беше!? – пишува во реакциите на социјалните мрежи.

Граѓаните го повикуваат Јавното комунално претпријатие “Комуналец” на одговорност за овој неред и срам. Велат дека во изминатите денови не биле воопшто во можност да ги посетат гробните места на своите починати ближни.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.