Прилеп 2021 или СССР 1951? (Фото галерија)

Во изминатите неколку месеци на две локации во Прилеп никнаа “уникатни” игралишта за деца…

Овие креативни игралишта наликуваат на сликите од Советскиот сојуз во далечните 50-ти, 60-ти… години, велат граѓаните на социјалните мрежи.

Што мислите вие, ви се допаѓаат ли овие “ремек дела”?

ФОТО/Виктор Рајчиноски


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.