Прилеп непоразен! Тандемот Бикоски – Велески страв и трепет за цела лига

РК Прилеп е непрепознатлив и воопшто не наликува на тимот во регуларниот дел од сезоната на ракометната Супер лига.

Синоќа прилепчани запишаа нов триумф над Вардар Неготино (27-22), и сигурно чекорат кон сигурен опстанок во најелитниот ракометен ранг и идната сезона.

Прилепчани во првиот дел одиграа одлична одбрана, го контролираа резултатот во најголемиот дел од натпреварот и не дозовлија гостинот да има премногу шанси да дојде во позиција за гол.

На полувремето прилепчани имаа огромна предност од 17:9, а гостите од Неготино се консолидираа во вториот дел, па во еден момент стигнаа до 3 гола негатива 22:19.

Тоа беше аларм за момците на Божидар Мојсов, кои одново го најдоа својот ритам и стигнаа до заслужениот триумф на крајот.

Прилеп останува непоразен со 5 победи и 1 нерешен резултат, а во наредното коло следува гостувањето кај вториот тим на Еурофарм Пелистер.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.