“Прилеп е ова или Бејрут? Срам за Општината или ова се новите базенти??” (ФОТО/ВИДЕО)

Дождливото време деновиве им задава огромни главоболки на граѓаните на делот од улицата “Андон Слабејко” во Прилеп.

Ова е само една од многуте улици кои мораат или да бидат целосно реконструирани, или итно да се поправат ударните дупки.

Граѓаните од оваа улица велат дека не можат да излезат од дома и слободно да се движат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.