Прилеп ги доби “The Dreamers”, а цела чаршија уживаше во прекрасна музика и одлична изведба (ФОТО/ВИДЕО)

Синоќа во Прилеп под Градскиот саат беше промовиран новиот бенд “Тhe Dreamers”, што претставува нешто ново, свежо и уникатно на музичката сцена.

Бендот е составен од четири члена, а нивниот стил на музика на почеток е преработка на познати странски и домашни хитови, на еден начин кој звучи перфектно.

“The Dreamers” го сочинуваат: вокалите Викторија Стојческа и Маја Црвенкоска (Дипломирани соло пејачи на Музичката академија во Скопје), актерот Милан Секулоски и на клавијатури и вокал Кире Најдоски.

Синоќа околу Градскиот часовник имаше многу луѓе кои дојдоа да уживаат во прекрасните изведби на ретро хитови, но и по некоја песна од нашата музичка сцена.

Публиката беше фасцинирана од изведбата и моќните вокали на девојките во бендот, па на крајот од двочасовното уживање бараа уште музика.

Промоцијата беше поддржана од иницијативата “Jaвен простор Прилеп”, Teатарот “Чин 4 Сцена 5” и “Кафе Чоше”.

Maркукуле беше на настанот, па едно што можеме да кажеме е дека ваков состав му беше потребен на Прилеп и им посакуваме долго и успешно заедничко дружење.

Во продолжение проследете дел од атмосферата:

ФОТО: 3XS_Photography


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.