Прилепчанка kacната од куче скитник

На 20.01.2020 во ОВР Прилеп Д.Д.(60) од Прилеп пријавила дека на ул.„Гога Димитриоска” во Прилеп била kacната од куче скитник во пределот на ногата.

Ова не е прв ваков случај и проблемот со кучињата скитници не воопшто нов. Граѓаните апелираат да се преземат мерки и да се згрижат кучињата кои во голем број се наоѓаат во центарот, но и во останатите делови од градот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.