Прилепчани ја стартуваат борбата за опстанок!

Oткако ги разочараа очекувањата на прилепската спортска јавност, ракометарите на РК Прилеп и оваа година ќе водат битка за опстанок во најелитното ракометно друштво кај нас.

Утре (недела), со почеток од 18:30ч, во спортската сала на СОУ “Ристе Ристески-Ричко”, прилепчани ја дочекуваат екипата на РК Скопје, во рамки на првото коло од плеј-аут разигрувањето.

Триумфот на овој натпревар е императив, се друго ќе значи неуспех.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.