“Прилепчани, за малку и базен ќе ви направеа, овие кои шајка не заковаа” (Видео)

Членот на Извршниот Комитет и поранешен пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, во текот на вчерашниот ден беше во населбата Точила во Прилеп.

Ѓорчев преку видео на Фејсбук заедно со активистите на партијата се обрати до граѓаните, од пред зградата со социјални станови која беше изградена од претходната Влада.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.