Прилепчани газат се’ пред себе: Уште една победа на гостување во главниот град

Кошаркарите на Мега Баскет од Прилеп стигнаа и до петтата победа во Третата лига, откако викендов триумфираа и над скопски ИБА баскет со 73:83.

Ова е петта победа од исто толку одиграни натпрвари за прилепчани и втор успех во главниот град, откако пред 3 кола победија и на гостувањето кај Спарта.

Ова е уште еден доказ дека младата прилепска екипа заслужува поголема поддршка, не само од публиката, туку и од стопанствениците.

Во следното коло Мега баскет ја пречекува екипата на Тетекс.

ТАБЕЛА:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.