Прилепчанец растура на шоуто од Џенифер Лопез – го воодушеви жирито и целиот свет (ВИДЕО)

22-годишниот Мајкл Димески од Сиднеј Австралија, кој по потекло е од Прилеп растура на познатото американско шоу “World of dance” (Светот на танцот), чиј продуцент е Џенифер Лопез.

Во втората сезона на ова шоу кое станува се повеќе популарно, Димески со своите настапи ги воодушеви жирито, но и целата светска јавност која го следи ова шоу.

Мајкл Димески покажа неверојатен перформанс, со одлични движења, а според жирито изгледаше како да танцува во вода.

Прилепчанецот од Сиднеј претходно победи на четвртата сезона од австралиското танц шоу ““So You Think You Can Dance” .

Во продолжение уживајте во дел од неговите настапи:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.