Прилепчанец пријавен за исчезнат

На 16.02.2024 во 20.38часот во Полициската станица Прилеп, И.Т.(55) од Прилеп пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот татко Т.Ф.(84) од Прилеп, лице со здравствени проблеми.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.