Прилепчанец пренесува како изледа песочна бура во африканската држава Нигер – После ова нареден пат не плачете кога автомобилот ќе ви биде “фиран” од валкан дожд (ВИДЕО)

А вие плачите секогаш кога ќе заврне валкан дожд, па автомобилите ќе ви ги направи “фиран”…

Прилепчанец кој живее и работи во главниот град на африканската држава Нигер, Нијамеј, преку видео инсерти ни пренесува како изгледа песочна бура.

Последиците од поголема изложеност во вакви услови се болки во очите, па препораките се брзо да се најде засолниште, особено ако сте лице со хронични заболувања.

Затоа нареден пат кога автомобилот ви е извалкан после дождливо време, сетете се како живеат и со какви тешкотии се соочуваат луѓето на африканскиот континент, каде работат и живеат голем број нашинци.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.