Прилепчанец од Австралија купи 115 карти за натпревар на Победа: Кој не може да си дозволи карта, може да си подигне во оваа гостилница

Maрио Јосковски, прилепчанец кој живее во Австралија, купил 115 влезници за утрешниот натпревар помеѓу Победа и Саса од Македонска Каменица – информираат од навивачката група “Мајмуни”.

-Секој кој сака да го проследи натпреварот, а не е во можност да си купи карта, слободно да ја посети “Гостилница кај Кекеле” и да си подигни билет, велат од навивачката група.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.