Прилепчанец и скопјанец пpиведени откако го нapyшиле јавниот peд и миp на фудбалски натпpeвap

На 14.04.2023 околу 17.30 часот, полициски службеници ги привеле Љ.Д.(24) од Скопје и С.С.(33) од Прилеп затоа што го нарушиле јавниот ред и мир на фудбалски натпревар на стадион „Борис Трајковски“.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок – информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.