Прилепчанец излетал од патот Прилеп-Битола

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

На 10.09.2021 во 12.15 часот во Полициска станица Прилеп, Т.Ј. пријавил сообраќајна незгода на патот Битола- Прилеп во близина на с.Ерековци.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека на патот Битола-Прилеп патничко моторно возило „сеат леон“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Н.М.(47) од с.Дебреште излегло надвор од коловозот. Во сообраќајната несреќа со тешки телecни повpeди се здобил Н.М. кои му биле констатирани од доктор во општа болница-Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.