Прилепчанец го заборавил клучот на бpaвата, па му го yкpaле автомобилот

34-годишен прилепчанец го оставил клучот во бравата, па му го yкpaле автомобилот.

– На 7 април, З.П.(34) од Прилеп пријавил дека непознат сторител го одзел неговото патничко возило „опел астра” со скопски регистарски ознаки, кое го оставил со клуч во бравата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.