Прилепско семејство донираше возило за потребите на болницата (Фото)

Семејството Керпичоски од Прилеп даде пример за сите граѓани кои се во можност да донираат онаму каде е најпотребно.

Тие денеска донираа возило за потребите на општата градска болница “Борка Талески”.

Ова е втора донација на Керпичоски за потребите на болницата, откако започна пандемијата предизвикана од коронавирусот.

Претходно ова семејство донираше и 500 евра.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.