Прилепски аналитичар: “Имаме датум”

Како за крај на денот ви споделуваме едно оптимистично размислување на прилепскиот политички аналитичар Даме Чкатроски.

“Значи да повторам – Работата е готова. Имаме датум за отпочнување на преговори. (Одлуката) Ќе биде соопштена во петок до 21 часот. Ќе има измени во приемот и ќе се бара по цврсти и по брзи чекори”, пишува Чкатроски кој соработува со неколку меѓународни тинк-тенкови.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.