Прилепските пожарникари со остра реакција до општината: Лудилото нема крај, до кога ќе не лажете и газите?

После медицинските лица и голем дел од целокупната популација во Република Македонија, животот на СДСМ очигледно ги зафати и пожарникарите.

Од Независниот Синдикат на ТППЕ Прилеп обвинија дека лудилово ќе нема крај.

Имено, луѓето обвинија дека биле прегазени, прелажани и дека не го добиваат она што им следува законски, камоли нешто повеќе.

Истите обвинуваат дека и покрај тоа што на сметката имало над милион денари, сепак, поради манипулациите од новите нестручно вработени лица биле изманипулирани, парите биле пренаменети за други цели. Исто така, тие напоменуваат дека такви слични случаи имало и во цела Македонија, а нивните колеги од ТППЕ Гостивар за ист таков проблем ја тужеле општина Гостивар и ја блокирале сметката на истата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.