Прилепските ангелчиња пред преполна сала и со прекрасна приредба одбележаа 55 години постоење на Детските градинки “Наша иднина” (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Во преполната сала на Центарот за култура “Марко Цепенков” и со прекрасна програма од дечињата, ЈУОДГ “Наша иднина” од Прилеп прославија 55 години од своето постоење.

Публиката уживаше во беспрекорно подготвените точки кои дечињата ги спремија заедно со нивните воспитувачи и воспитувачки.

Прекрасни, разиграни, весели…. тие се нашата иднина за која треба да направиме се’ во животот и да ги однесеме на вистинскиот пат.

Нека е честит јубилејот – 55 години постоење на ЈУОДГ “Наша иднина”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.