Прилепска компанија за пример: Секоја чест за оваа хуманост и општествена одговорност во овие тешки моменти

Компанијата “NEW AGE” од Прилеп е една од ретките компании кои во овие моменти на вондредна и тешка состојба во која се наоѓа земјата, ја покажуваат својата општествена одговорност.

“Почитувани, ова е време кога е потребна солидарност и поддршка.

Во борбата против вирусот “КОВИД-19” не можеме да се бориме како индивидуи, туку, заедно како општевство.

“New Age” како општествено одговорна компанија одлучи да донира антибактериски перници и постелнини во инфективните одделенија во:

🏥Општа Болница Борка Талески – Прилеп
🏥Клинички Центар – Скопје

Нашата цел е да помогнеме вистинските херои во моментов (медицинските лица) да имаат подобар и поквалитетен одмор, а пациентите побрзо и посигурно закрепнување.

Вистинско време е за вистинскиот “ПРЕДИЗВИК”!

Се надеваме дека ќе успееме да мотивираме и останати компании да се приклучат на оваа иницијатива.
Малите со мала, големите со голема помош, за на крај сите како победници излеземе од оваа ситуација.

Дотогаш #седетедома, поминувајте прекрасни моменти со вашето семејство и верувајте ќе дојде многу подобро време за брзо”, напишаа на својата Фејсбук фан страна од “NEW AGE”.

Фејсбук фан страната на “NEW AGE” посетете ја ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.