Прилепската подружница на АД Македонска пошта има нов директор

АД Пошта Македонија-подружница ЦРПС Прилеп од вчера има нов директор.

На местото на досегашниот директор Доклески Зоран, именувана е Саша Лепиткова, долгогодишна вработена во прилепската подружница.

ФОТО/Фејсбук

Доклески функцијата директор на поштата во Прилеп ја извршуваше во изминатите неколку години, а сега функцијата ќе ја препушти на неговата помлада колешка Лепиткова.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.