Претставниците на Евровизија од Исланд му го “расипаа” шоуто на Израел (ВИДЕО/ФОТО)

Металците од Исланд кои синоќа настапија на финалната вечер од Евровизија му го “расипаа” шоуто на Израел.

Додека се делеаа поените од жирито, Ислаѓаните извадија шалови на кои пишуваше Палестина како протест за окупацијата на палестинските територии од израелските сили.

Камерата кратко се задржа и веднаш се насочи кон водителите, a на нивните лица беше видлива неугодност.

Еве како изгледаше настапот на Исланд во финалето:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.